click to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own textclick to generate your own text

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » WYCHOWANIE » ,,MÓJ PIES SŁUCHA TYLKO WTEDY GDY CHCE''

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

,,Mój pies słucha tylko wtedy gdy chce''

  
rikki165
13.11.2008 15:50:24
poziom 5



Grupa: Moderator

Posty: 480 #178860
Od: 2008-11-10
Kolejnym ważnym warunkiem prawidłowego wychowania psa jest poznanie jego zachowań podczas uczenia się. Z pewnością wiele z was spotkało się z wypowiedzią ,,Mój pies słucha tylko wtedy ,gdy chce''.
To własnie stanowi podstawę skutecznego wychowania: chodzi o to, ażeby sprawić by pies chciał. Uczenie się i działanie potrzebują motywacji. Wytworzenie jej to podstawowe zadanie w procesie wychowywania psów bez stosowania przemocy.
Pozdrawiampan zielony
_________________
[URL=http://www.piessski.iq24.pl/][img]http://img217.imageshack.us/img217/7052/nikolaidejzifq3.jpg[/img][/URL]
  
Kinia
13.11.2008 16:32:46
poziom 5



Grupa: Moderator

Posty: 433 #178877
Od: 2008-11-9
Tak to jest częsty problem. Moim zdaniem, żeby go nie było trzeba psu robić "niespodzianki" czyli. Mówimy siad w momencie kiedy pies sie tego nie spodziewa i nagradzamy jak to zrobi. Jeżeli nie zrobi to na jego oczach zjadmy tą nagrodeoczko

Dlatego dobrze jest mieć nagrody smaczniejsze dla ludzi i jednocześnie lubiane przez psa.
_________________
Pozdrawiamy!
  
Renn.
13.01.2009 21:16:32
poziom 2



Grupa: Użytkownik

Posty: 56 #204016
Od: 2008-11-15
Tak, to mój problem...słucha tylko, gdy wołam ją po imieniu...nijak nie mogę jej tego oduczyć...buulol
  
GosiaFuks
16.01.2009 18:57:32
Grupa: Użytkownik

Posty: 9 #205548
Od: 2009-1-14
Ale ja nie mam ochoty na psie chrupki!!! ...a tak na serio ja wyrabiałam motywację psa nakręcając go na ulubioną piłkę (wszystkie zabawki które ma Fuks są u mnie i wyciągam je tylko na treningi) dzięki temu Fuks traktuje mnie jako źródło całego szczęścia i sesje szkoleniowe jako najlepszą zabawę oczko Ważne jest to by wszystko traktować jako zabawę, dużo nagradzania, którkie sesje (przerywać gdy pies jest najbardziej nakręcony)w ten sposób otrzymujecie świra takiego jak mój który lata za mną cały dzień z nadzieją, że w końcu wydam mu jakąś komendę i olewa całe otoczenie na spacerach cały czas stoi przy mnie wpatrzony czekając na komendę i aporcik oczkoCzasami jest aż za bardzo namolny i istnieje ryzyko, że kiedyś zabije się dla tej piłki (zdarzały się zderzenia w pełnym pędzie z betonowym murem i inne wypadki więc trzeba uważać gdzie się rzuca).
_________________
Sekcja Agility Bydgoszcz <--- tam nas znajdziesz ;)
  
Thora
16.01.2009 20:03:20
poziom 3



Grupa: Moderator

Lokalizacja: Kraków

Posty: 111 #205590
Od: 2008-12-12
Mój piesiu słucha. Czasem zdarzają się tylko małe wyjątki oczko. Na smyczy chodzi bardzo dobrze. Gdybym wzięła zabawkę mojego psa, np. piłkę i rzuciła nią Sara popatrzyłaby na mnie jak na jakąś nienormalną. Czasami, gdy jej się nudzi pogryzie jakąś zabawkę (trwa to max 10 min). Uwielbia patyki - tylko za nimi biega. Potem siedzi i okorowywuje je. Zabawki służą głównie, jako coś, co bierze się do mordki, by się przywitać. U mnie zabawki, jako nagrody nie spełniłyby roli.
  
Asia
17.01.2009 17:01:46
poziom 4



Grupa: Moderator

Lokalizacja: Jaworzno

Posty: 263 #206132
Od: 2008-11-11
Saba słucha, ale nie zawszwe. Chociaż to co chce, żeby zrobiła to zrobioczko. Jak np. przyniesie piłkę to chwalę ją, głaszczę i mówie "dobry pies" itp. i tak zawsze jak coś zrobi. Jakoś uczenie jej bardziej mi wychodzi jak nie mam dla niej smakołyku (jak mam to Saba jest zajęta tym smakołykiem i jedyne co robi to prosi) np. przynoszenia piłki nauczyłam jej w trakcie zabawy, a że nie miałam jej co dać to ją pochwaliłam i teraz nauczyła się przynosić.
  
Luzia15
17.01.2009 17:04:14
poziom 5



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Piaseczno

Posty: 654 #206135
Od: 2008-11-8
Marti to słucha się mnie w sumie mimo wszystko. jęzor Jak mówię mu (nieważne, czy na dworze, czy w domu) do mnie, to przyjdzie. oczko Ale tak baaardzo to słucha się tylko wtedy, gdy widzi smakołyk. Za smaka to by na rzęsach stanął. zakręcony
  
Asia
17.01.2009 17:07:44
poziom 4



Grupa: Moderator

Lokalizacja: Jaworzno

Posty: 263 #206136
Od: 2008-11-11
Ooo właśnie, na dworze to wogóle się nie słucha. Kiedyś byłam ździwiona, bo Saba chciała polecieć za psem a nie poleciała jak powiedziałam jej "nie wolno", "zostań", "chodź tu (tj. domnie)". Stała w miejscu i czekała. Oczywiście pochwaliłam ją za to. Ale wątpie czy na inne komendy zareagowałaby.
  
Mary_15
29.03.2009 20:49:52
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 37 #245109
Od: 2009-1-30


Ilość edycji Admina: 1
Wiesz, Rikki jak się pies nauczy od małego to umie . Moja Perałka zawsze mnie słucha niezależnie w jakiej jest sytuacji lol
Następnym razem proszę Cię Mary_15 abyś pisała czytelniej!
~Admin

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » WYCHOWANIE » ,,MÓJ PIES SŁUCHA TYLKO WTEDY GDY CHCE''

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!


TestHub.pl - opinie, testy, oceny


glitter link generator